Kilka słów o dniach skupienia


Dzień skupienia jest szansą, aby zatrzymać się, przyjrzeć swojemu życiu
i pozwolić na nowo prowadzić się Bogu.


W centrum jest Eucharystia i Adoracja (możliwość skorzystania z sakramentu pojednania). Plan dnia uwzględnia także: czas na modlitwę indywidualną, konferencję, rozmowę z prowadzącymi oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.
Atmosfera wyciszenia i modlitwy sprzyja poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania o sens życia i powołania.
         Naszym pragnieniem jest,by dni skupienia stały się dla wszystkich przyjeżdżających do nas pomocą w dojrzewaniu do pełni człowieczeństwa i odkrywaniu osobistego powołania.

         Zapraszamy dziewczęta, które pragną zastanowić się nad tym, co Bóg ma do powiedzenia w ich życiu.

Tak rekolekcje w naszym domy wspomina jedna z uczestniczek:

Od wielu lat marzyłam o życiu na misji i byłam prawie przekonana że tą drogę wybrał dla mnie Pan. Chciałam służyć jako osoba świecka albo jako siostra zakonna działając ze zgromadzeniem. Jednak podczas rekolekcji gdzie poznawałam świadectwa zakonników, zakonnic i małżeństw a przede wszystkim podczas osobistej modlitwy i głębokiej kontemplacji nad swoim życiem poczułam w sercu uczucie którego się nie spodziewałam i otworzyły mi się oczy. Od kilku lat przyjaźniłam się z pewnym chłopakiem i właśnie wtedy poczułam że to nie jest tylko przyjaźń i że w zasadzie wyjazd i moje marzenie ma się nijak do tego jakie przywiązanie i uczucie trzyma mnie przy tym facecie. Kiedy tylko sobie to uświadomiłam zaczęłam zauważać jak wiele on dla mnie znaczy i tu już nie miałam cienia wątpliwości, usłyszałam to od Boga i tą drogą właśnie zdecydowałam się pójść. Niespełna rok później ślubowaliśmy sobie naszą miłość.
Teraz jesteśmy już rok po ślubie a niedawno Pan nam pobłogosławił i spodziewamy się dziecka! Karmel jest wspaniały, to wyjątkowe miejsce gdzie można się wyciszyć i usłyszeć głos Boga nie zależnie czy zaplanował nam życie zakonne czy życie w rodzinie :)

Martyna
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Łodzi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz